Algı Dünyası Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi | 0 (212) 555 61 99

Misyonumuz

Engelli çocukların problemleri ile bağımsız nasıl yaşayacaklarını öğrenmelerini, İş ve meslek edinebilecek çocukların yatkınlık durumlarına göre iş ve mesleğe dönük eğitilerek iş ve meslek edinmeleri ya da kurumun bünyesinde oluşturulacak atölyelerde çalışmalarının sağlanması

Yalnızca bakım hizmetinden yararlanabilecek olanlar için bu imkanın oluşturulması Öğrencilerin iş yerlerinde, okullarda takip edilmesi

Yaygın gelişimsel bozukluk, konuşma bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü olan çocukların kaynaştırma programından yararlanmalarının sağlanması

Ailelere eğitim programlarının düzenlemesi ve uygulanması
Engelli bireyin aile içinde uyumu
Engelli bireyin sosyal entegrasyonu
Engelli bireyin akademik gelişimi

Vizyonumuz

Merkezimiz kuruluşundan bugüne kadar geçen 8 yıllık sürede gittikçe büyüyerek daha geniş kitlelere hizmet vermiştir.

Gelecek 10 yıl içinde varolan hizmetlerimizi sürdürürken aile eğitimi programlarımızı, aile ve çocuklara rehberlik hizmetlerimizi yeni ve modern yöntemler kullanarak daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Hikayemiz

12/02/2007 yılında Haznedar Mah. Köşkler Sok. 1/1 adresinde hizmete başlamıştır. Kurumumuz ilk yıl çevreyi tanıma ve kendisini çevreye tanıtma üzerine yoğunlaşmıştır. İlk açılış yılında zihin engelliler ve yaygın gelişimsel programı ile hizmet veren okulumuz ikinci yılında bedensel engelliler programının da iznini alarak bu alanda hizmet vermeye başlamıştır. Özel öğrenme güçlüğü programının da iznini alarak 2011 yılında bu alanda da hizmet vermeye başladık. 2012 yılına kadar Haznedar Köşkler Sokaktaki binamızda hizmet vermeye devam ettik. 2012 kasım ayında Güngören Sanayi Mahallesindeki binamıza geçtik ve hizmetlerimize bu binamızda devam etmekteyiz. Bu yeni binamızla birlikte işitme engelliler programını da bünyemize kattık.

Güngören Sanayi Mahallesindeki binamızda uzman kadromuzla hizmet verdiğimiz programlar aşağıda sıralanmıştır;

* Zihin Engelliler
* Yaygın Gelişimsel
* Özel Öğrenme Güçlüğü
* Bedensel Engelliler
* İşitme Engelliler

Ayrıca alanında uzman klinik psikolog arkadaşlarımız aile danışmanlığı, çocuklar için danışmanlık hizmetleri de vermektedir. .

Kalite Politikamız

Kalite Nedir?
Kalite mutlak anlamda en iyi, en sağlam, en dayanıklı, en güzel değildir. Kalite her zaman güvenlik değildir. Kalite bu nedenle birden çok özelliği içine alan ve çeşitli karakteristikleri temsil eden bir beklenti, ihtiyaç ve inançtır.
Özel Algı ve İletişim Rehabilitasyon Merkezi kalitenin adıdır.
Özel Algı ve İletişim Rehabilitasyon Merkezinin Kaliteye bakışı ile, çocuklarımıza, çevreye, topluma ve diğer insanlara zarar vermemektedir. Kalite insanlara gösterilen bir saygıdır, insanlara ürün ve hizmetle sunulan bir değerdir.
Kalite insanlara gösterilen bir saygıdır.